Mükemmel cilt maskeleri
Manşetler Kadın

Mükemmel cilt maskeleri

Cilt tonu eşitsizliği hemen hemen tüm kadınların kabusu olan bir sorundur. Bu sorun makyaj ile kapatılmak istense bile ne yazık ki istenilen sonuç pek fazla elde edilememektedir. Çareyi cildimize zararlı ve kimyasal maddeler içeren kapatıcılarda bulmak yerine cildinize ferahlık verecek doğal maske tariflerini denemeye ne dersiniz? Size önereceğimiz bu maske tarifleri sayesinde cildinizdeki ton eşitsizliğini yok edecek ışıltılı bir görünüme sahip olacaksınız. Peki cilt tonunu eşitleyen doğal maskeler nelerdir? Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bu maske tariflerine gelin beraber bakalım!  

LİMON SUYU MASKESİ 

Limon içerisinde bulundurduğu C vitamini sayesinde cilt için oldukça faydalıdır. Cilde yararı saymakla bitmeyen limonun cildi beyazlatıcı özelliği de vardır. Ölü derilerin ciltten ayrılmasına yardımcı olan limon cildinizi tahtiş edebilir. Bu nedenle yüzünüzün küçük bir bölümünde limona alerjiniz olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey limon suyunu soğuk su ile karıştırığ cilt ve boyun kısmına uygulamak. Yaklaşık olarak 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. 

GÜL SUYU MASKESİ 

Gül suyu cilt için oldukça faydalıdır. Cildin yumuşacık ve canlı kalmasını sağlayan bu su gözeneklerinde sıkışmasına yardımcı olamaktadır. Cildi besleyerek diri görünmesini sağlamaktadır. Yapmanız gereken tek şey günde iki kere düzenli olarak cilde uygulamak olmalıdır. 

YOĞURT MASKESİ

Yoğurdun insan sağlığı için olan faydalarını bilmeyen yoktur. Sağlık için bu denli faydalı olan yoğurdun cilt için de faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Cildi besleyip güçlendiren yoğurt maskesi ile cildinizdeki değişimi hemen fark edeceksiniz. Bu maskeler düzenli olarak uygulandığında cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olmaktadır.  Yapmanız gereken tek şey, 2 çay kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı bal karıştırmak ve karışımı yüze sürmek. 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Uygulama her gün düzenli olarak yapılabilir.